"POLITA"

03 - 04.12.2018 | GODZ. 17:00, 20:00 | PL. GRUNWALDZKI 1, GDYNIA

HOME "POLITA"

PIERWSZY NA ŚWIECIE MUSICAL W TECHNOLOGII 3D LIVE | GOŚĆ ROKU JUBILEUSZOWEGO 60-LECIA TEATRU MUZYCZNEGO W GDYNI

“Polita” to widowisko, które opiera się na połączeniu tańca, teatru i musicalu z formą filmową. Stworzone jest na podstawie biografii jednej z największych gwiazd światowego kina niemego – Poli Negri, realizowane przez ponad 100-osobowy zespół artystów, kaskaderów i obsługi technicznej.

Reżyser widowiska – Janusz Józefowicz – po raz pierwszy na świecie wykorzystał technikę stereoskopii do stworzenia wirtualnej dekoracji oraz wirtualnych aktorów, którzy partnerują artystom grającym na żywo. W tej niezwykłej inscenizacji zobaczymy Nataszę Urbańską grającą m.in. z Charlie’m Chaplin’em, pędzącą przez Nowy York lat 20-tych w limuzynie prowadzonej przez Harolda Lloyd’a, tańczącą z Rudolphem Valentino. Dzięki niezwykłym możliwościom, jakie daje technologia 3D, przemierzymy wraz z Polą Negri kontynent europejski odwiedzając Berlin, Lazurowe Wybrzeże, przeżyjemy szalony lot nad klifami Wielkiej Brytanii i w końcu przepłyniemy ocean by z Nowego Yorku udać się do Hollywood.


Materiały do projekcji 3D przygotowało Studio Platige Image, które zrealizowało m.in. nominowany do Oskara film “Katedra” Tomka Bagińskiego.

Wchodząc na spektakl, każdy z widzów otrzyma okulary 3D niezbędne do odbioru widowiska.

Czas trwania: 120 min (w tym 1 przerwa)

“To jest rewolucyjny spektakl” – Tomasz Raczek


Producent spektaklu: Teatr Buffo

Reżyseria: Janusz Józefowicz

Muzyka: Janusz Stokłosa

Libretto: Agata Miklaszewska

W roli tytułowej: Natasza Urbańska

ZAMÓWIENIA GRUPOWE

Beata Zaprucka

TELEFON: +48 519 556 771

E-MAIL: biuro@a4f.com.pl

NADCHODZĄCE WYDARZENIA: